JASEŁKA PT.: " WIGILIA MARIANNY" W WYKONANIU SKAUTÓW KRÓLA. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ I FILMU.

     W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Skauci Króla pod opieką druhny Justyny Kanieckiej zorganizowali spotkanie w kościele parafialnym w Mszanie, podczas którego zaprezentowali wzruszające przedstawienie Bożonarodzeniowe pt.: "Wigilia Marianny". W poszczególne role wcielili się instruktorzy, p. komendant, młodsi skauci. Całość jasełek przeplatały polskie tradycyjne kolędy i pastorałki przy akompaniamencie gitary ks. Sławka. A na koniec krawcowa Marianna rozdała życzenia pisane wierszem....Życzymy wam, aby w tym nadchodzącym roku Jezus obficie darzył was swoją łaską i rozpalił w sercach waszych iskierki miłości, pokoju, radości, dobroci i zrozumienia.

.....To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,
Przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
W serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru, zło ze wstydu umiera,
Widząc jak silna i piękna jest miłość, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków,
Pod dachem tkliwej kolędy Bóg się rodzi w człowieku.....

Krótki opis jasełek:

    Głównym bohaterką przedstawienia była krawcowa Marianna, która czekała na przyjście Pana Jezusa. Jezus odwiedził ją kilkakrotnie w osobach którym pomogła: zmarźniętej kobiecie, biednej kobiecie z dzieckiem, chłopcu, który nie radził sobie z zadaniem oraz głodnemu chłopcu, który ukradł handlarce jabłko. Krawcowa Marianna zrozumiała, że wszystko, co czynimy drugiemu człowiekowi, zarówno dobre jak i złe czyny, czynimy samemu Panu Jezusowi. Fragment z Ewangelii św. Mateusza (25, 35-40) stanowił myśl przewodnią inscenizacji: „Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść, byłem spragniony, a daliście Mi pić, byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie, byłem nagi, a przyodzialiście Mnie, byłem chory, a odwiedziliście Mnie, byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

Wzruszający spektakl pt. "Wigilia Marianny" każdego widza skłonił do refleksji nad najważniejszymi wartościami, o których powinniśmy pamiętać podczas Świąt Bożego Narodzenia.To piękny czas, gdy niebo łączy się z ziemią, a ludzie między sobą… Była to dla mnie po raz kolejny prawdziwa uczta dla ducha. Wcześniej obejrzałam w BDK przepiękny spektakl pt.: ,,Dziewczynka z zapałkami" w wykonaniu uczniów III LO z Brodnicy. Był to piękny czas i wzruszające wprowadzenie do Świąt Bożego Narodzenia. Beata Maria Klonowska.

Galeria zdjęć i film do obejrzenia:

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u