SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH W SZABDZIE

       Celem spotkania było przede wszystkim przeciwdziałanie osamotnieniu i wykluczeniu społecznemu seniorów, a także wprowadzenie tradycyjnego, świątecznego nastroju. Spotkania świąteczne stały się już tradycją dla wielu samotnych, starszych mieszkańców miejscowości Szabda. Towarzyszą im:  pięknie udekorowane wnętrze świetlicy, podniosła, Bożonarodzeniowa atmosfera oraz dużo serdeczności i ciepła. Łamanie się opłatkiem i życzenia poprzedza wspólne biesiadowanie przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami. Spotkania uświetniają występy zaproszonych gości,  którzy wspólnie kolędują z uczestnikami wigilii.

,,Żeby poznać Jezusa trzeba ruszyć się z miejsca i szukać ludzi, w których On mieszka". ks. Jan Twardowski

Szabda, grudzień 2018 r.

Na podstawie informacji z: http://www.brodnica.ug.gov.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=16&dzialy=16&akcja=artykul&artykul=833 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u