Zaśpiewali i zagrali kolędy oraz pastorałki Narodzonemu Panu- kolędowanie przy żłóbku w Małkach

     Już po raz kolejny 26-ego grudnia 2018 r. o godz. 18.00, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zgromadziliśmy się przy żłóbku w kaplicy filialnej w Małkach na wspólnym kolędowaniu, które wraz z dziećmi poprowadził ks. Sławek. Był to czas wspólnego śpiewania  i grania pięknych polskich kolęd oraz pastorałek, a także okazja do indywidualnych występów. Chętnych do zaprezentowania swoich talentów muzyczno-wokalnych nie zabrakło.

Nie tylko nasi najmłodsi parafianie wykazali się swoimi zdolnościami wokalnymi odśpiewując i pięknie grając na instrumentach szereg kolęd i pastorałek, ale także i całe rodziny odważyły się wspólnie zaśpiewać małemu Dzieciątku leżącemu w żłóbku.

Jak wspomniał ks. Sławek wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek to piękna tradycja, którą musimy pielęgnować, bowiem ich teksty zawierają w sobie niesamowitą głębię i ukazują wiele prawd naszej wiary.

Obraz rodzin gromadzących się na wspólnym kolędowaniu to nie tylko piękny obraz ukazujący, że nadal chcemy o tę tradycję dbać, ale to także obraz jedności naszej wspólnoty parafialnej, która pragnie razem radować się Nowonarodzonym Panem-Jezusem Chrystusem.

Na zakończenie dzieci zostały nagrodzone upominkiem i z  Bożym błogosławieństwem udaliśmy się do swoich domów, aby dalej cieszyć się z narodzin naszego Zbawiciela.

Organizatorem wspólnego śpiewania kolęd w parafii od kilku lat jest ks. proboszcz Sławomir Witkowski.

Poniżej fragment wspólnego grania i śpiewania kolęd oraz pastorałek w kaplicy p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Malkach:

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u