WIGILIJNE SPOTKANIE OPŁATKOWE W NIEWIERZU

      Na spotkanie opłatkowe w dn.15 grudnia 2018 r. przybyli włodarze Gminy Brodnica: Wójt Gminy, Radni Gminy, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szabdzie, również ks. proboszcz Sławomir Witkowski oraz mieszkańcy z terenu Gminy Brodnica, w szczególności wsi Niewierz.Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem aby spotkać się wspólnie z rodziną, znajomymi i złożyć życzenia. 

Cyprian Kamil Norwid powiedział cyt.: „Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Te słowa dogłębnie  potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. To właśnie ta chwila jest kwintesencją całych świąt, Narodzenia się Bożego Dziecięcia – możemy wówczas składać nawzajem najlepsze życzenia, gdyż Jezus jest wśród nas. Po okolicznościowych przemowach nastąpił moment, w którym goście i gospodarze przystąpili do dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy. Spotkanie zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich ze wsi Niewierz, Sołectwo Niewierz we współpracy z Gminą Brodnica.

Wszystkim zebranym uczestnikom towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.

Tekst: Administrator, zdjęcia przesłała P. Anna Kramer

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u