DLA NIEPODLEGŁEJ - WYSTĘP MIESZKAŃCÓW PARAFII MSZANO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOBROWIE Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

           Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Bobrowie, w dniu 21.11.2018 r.  odbył się „Wieczór poezji i pieśni patriotycznej”. Listopad to czas zadumy nad życiem i przemijaniem i właśnie z tej okazji dyrektor szkoły p. S. Linettej we współpracy z ks. proboszczem Sławomirem Witkowskim przygotowali uroczystość upamiętniającą naszą Ojczyznę. Tegoroczny wieczór  poezji odbył się pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka”. Najpierw zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, pięknie śpiewając i recytując. Następnie artyści z naszej parafii wystąpili z poezją śpiewaną. Wśród licznie przybyłej publiczności znaleźli się przedstawiciele samorządu: pan wójt P. Klonowski oraz radny Gminy Bobrowo p. J. Zielonko. Ponadto zaszczycili swą obecnością ks. proboszcz R. Dobrzewiński, dyrektor SP w Drużynach p. K. Sobiech, dyrektor SP w Kruszynach p. M. Linettej, przewod. stowarzyszenia „Aktywna gmina” p. A. Kowalska, sołtys sołectwa Bobrowo p. G. Kadłubowska, sołtys sołectwa Czekanowo p. J. Banaszewska, przewod. KGW p. K. Roch, przewod. rady rodziców p. M. Hoffmann, mieszkańcy gminy, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

 

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u