DLA NIEPODLEGŁEJ - PRZEDSTAWIENIE PATRIOTYCZNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W SZABDZIE

Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ  - DZIEŃ DRUGI

               Już po raz szósty artyści z naszej parafii zagrali dla Niepodległej. Koncert patriotyczny odbył się 9 i 10 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szabdzie. Pomysłodawcą corocznych spotkań z poezją śpiewana jest ks. proboszcz we współpracy z parafianami. Oprócz występu chórku parafialnego, wystąpiły również dzieci ze szkoły podstawowej w pięknym przedstawieniu pt.: ,,Pisk Białego Orła". Dorośli oprócz recytacji wierszy, przedstawili krótką historię Polski w formie prezentacji multimedialnej. O życiu w czasach zaborów opowiedziała p. Maria Wasielewska, emerytowana mieszkanka Szabdy. Na koniec wszyscy odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego". Zwieńczeniem uroczystości było Ognisko Patriotyzmu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

               Przez cały okres niewoli myśl o wolnej Ojczyźnie nigdy nie zgasła w umysłach Polaków. Nadzieja tliła się w umysłach zarówno tych wielkich: Mickiewicza, Słowackiego, Żeromskiego, Matejki, i tych maluczkich, których historia nie zapamiętała. Wreszcie, w wyniku ogromnych wysiłków czterech, może nawet pięciu pokoleń, cel został osiągnięty. 11 listopada 1918 roku Polska wróciła na mapy Europy.

DLA NIEPODLEGŁEJ - WYSTĘP UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W SZABDZIE

 

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u