PIERWSZE I DRUGIE SPOTKANIE UCZESTNIKÓW KURSU ALFA NA TERENIE PARAFII

         Alpha to wspaniała przygoda dla każdego, kto szuka w swoim życiu czegoś więcej - wiary, nadziei, przyjaciół, odpowiedzi, humoru i dobrego jedzenia :) Alpha to 10 spotkań, podczas których zrobimy wszystko, byś Ty człowieku, poczuł się jak w domu ! Sama nazwa ALPHA (czyt. Alfa) oznacza dosłownie pierwszą literę alfabetu greckiego – a zatem początek – ale równocześnie jest skrótem od pięciu angielskich słów: A – anyone can come (każdy może przyjść), L – learning and laughter (nauka i śmiech), P – pasta (z włoskiego: makaron, tutaj oznacza po prostu posiłek), H – help one another (pomoc jeden drugiemu), A – ask anything (pytaj o wszystko, nie ma głupich pytań).
Wypowiedzi :
...Zapisałam się na młodzieżowy kurs Alfa. To co tam przeżyłam (i nadal przeżywam bo jestem w połowie), szczególnie na weekendowym wyjeździe tzw "Wylaniu Ducha Świętego" jest nie do opisania. Wiem, że Jezus mnie kocha, jestem idealna bo to On mnie stworzył. Świadectwa dawane na koniec wyjazdu utwierdziłyby was w tym że Bóg jest Drogą, Prawdą i Życiem i każdy kto przeszedł przez ten kurs odkrył Miłość Bożą. To zbliżenie z ludźmi, a szczególnie z Bogiem dało mi taką siłę i radość!!! Dziękuje Panu za jego nieskończoną miłość i opiekę. Jezu, Ty jesteś moim zbawcą. Kocham Jezusa!!! Chwała Tobie Panie! ..

Film udostępniony z Internetu.

Drogę kursu Alfa przeszły z naszej parafii panie: Jolanta Badaczewska. Anna Glabiszewska, Marzena Kopczyńska, Wiesława Martewicz. Swoje wrażenia z kursu opowiedziały na pierwszym spotkaniu. Dla naszych parafianek kurs Alfa był czasem wyjątkowych spotkań i owocnych rozmów.

            Kurs Alfa prowadzą  w parafii Mszano panie: Jolanta Zatorska i Aneta Sławińska ze Wspólnoty Pieśń Nowa w Toruniu. Podczas kursu wsparcia duchowego udziela ks. Sławomir Witkowski. Uczestników kursu wspomagają również nasze parafianki, które odbyły już kurs Alfa w Toruniu. Pierwsza część spotkania to wspólny posiłek. Druga część spotkania, po posiłku, to wykład multimedialny: ktoś mówi świadectwo, wykłada pewne zagadnienia, czasem w trochę zabawnej formie. Potem jest spotkanie w grupach, w swobodnym dzieleniu się uczestnicy pogłębiają temat wiary w Boga. Jeżeli starcza czasu, to po spotkaniu rozważa się fragmenty Pisma Świętego. Spotkania przebiegają w miłej  i rodzinnej atmosferze. Kurs Alfa obejmuje 10 spotkań, w ustalony wcześniej czwartek.

http://sne.torun.pl/sne/szkola-nowej-ewangelizacji/

https://www.facebook.com/Wsp%C3%B3lnota-Pie%C5%9B%C5%84-Nowa-SNE-Toru%C5%84-549194701847037/

Galeria zdjęć z pierwszego spotkania:

Galeria zdjęć z drugiego spotkania:

Alfa w kontekście katolickim.

„Alfa to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alfy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Kursem Alfa!” (Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski)

FILMY UDOSTĘPNIONE Z INTERNETU.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u