Parafia powinna być jak studnia wioski, przy której wszyscy mogliby ugasić swoje pragnienie." - Jan XXIII

RELACJA Z PIELGRZYMKI AUTOKAROWEJ DO CZĘSTOCHOWY

,,Jak szczęśliwa Polska cała,
W niej Maryi kwitnie chwała.
Od Bałtyku po gór szczyty
Kraj nasz płaszczem Jej okryty”.

        W dniu 4 października 2018 r. odbyła się pielgrzymka autokarowa do duchowej stolicy Polski – Częstochowy. Po przyjeździe na miejsce pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej wraz z ks. proboszczem Sławomirem Witkowskim.
        W drodze na Jasną Górę autokar mszańskich pielgrzymów zamienił się w świątynię, w której rozbrzmiewały modlitwy pod kierunkiem ks. Sławka. Wszyscy w pełnym zdrowiu po obfitej strawie duchowej, umocnieni wiarą wracali do domów. Oczywiście w drodze powrotnej w autokarze miał miejsce koncert pieśni maryjnych.


Tekst: Adm., zdjęcia: p. Anna Glabiszewska

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u