MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 – KAPLICA MAŁKI

         W pierwszy poniedziałek września uczniowie, rodzice i nauczyciele modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Mszy Świętej o godz. 16.30 odprawionej w tej intencji przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Szczególnymi bohaterami uroczystości były dzieci z klas pierwszych, które zabrały ze sobą do kaplicy nowe tornistry, książki i przybory szkolne. W kazaniu ks. proboszcz Sławomir Witkowski podał przykład życia Jezusa Chrystusa jako wzór do naśladowania w naszym życiu codziennym. Jak to zrobić? ,,Po prostu trzeba być dobrym człowiekiem", tymi słowami zwrócił się do dzieci. Pod koniec Mszy Świętej wszystkie atrybuty pierwszoklasisty oraz przybory szkolne uczniów klas starszych zostały pobłogosławione przez Księdza Proboszcza. Dzieci odmówiły piękną modlitwę, tzw. ,,Modlitwę ucznia na nowy rok szkolny" przygotowaną przez p. katechetkę Marzenę Kopczyńską.
         Warto podkreślić, że od nowego roku szkolnego dzieci otrzymują obrazki do wklejenia z niedzielnej Mszy Świętej. Obrazki wklejają do specjalnej książeczki, która za zadanie ma umocnić więź dziecka z Panem Bogiem.

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i katechetom z racji rozpoczęcia nowego roku szkolno – katechetycznego życzymy wielu sił, mocy i mądrości Ducha Świętego i Bożej opieki.

Poniżej filmiki i galeria zdjęć:

Opracowanie: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u