PARAFIALNY WYJAZD REKREACYJNY NA HEL

FRAGMENT OGŁOSZEŃ Z DNIA 5 SIERPNIA 2018

... ,,Jutro o 5.00 rano spod kościoła wyjeżdżamy na Hel. Zatrzymamy się też w Małkach na przystanku. Ponad 20 osób zdecydowało się na wycieczkę rowerową z Władysławowa na Hel. Rowery możemy mieć do dyspozycji za 30 zł do końca naszej wyprawy. Wracamy z Helu o 16.30. Około godz. 19.30 dojedziemy do sanktuarium Matki Bożej w Piasecznie na Mszę Świętą. W domu będziemy około 22.00."   

       Ostatecznie w wycieczce uczestniczyły 52 osoby. Aż 25 śmiałków wyruszyło rowerami z Władysławowa na Hel, oczywiście z małymi przygodami. Pozostali Parafianie odpoczywali na plaży, zwiedzali miasteczko oraz pływali statkiem po Zatoce Puckiej. To udany wyjazd rekreacyjny z duchowym przystankiem w Piasecznie.                                                              

    ...Hel to popularny kurort nadbałtycki położony na samej północy Polski, w woj. pomorskim, na malowniczej i zadziwiającej Mierzei Helskiej, w pobliżu słynnej Juraty. Usytuowanie Helu na cyplu Półwyspu Helskiego jest naprawdę wyjątkowe, wody Bałtyku otaczają go z trzech stron, dając tym samym niesamowite wrażenie. Ponadto dogodne warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiły, że Hel szybko stał się znanym ośrodkiem wypoczynkowym, licznie przyciągającym letników.

Więcej informacji na:https://www.polskieszlaki.pl/hel.html

       Przejechać z Władysławowa na Hel rowerem. Nic prostszego z miasta prowadzi szeroka ścieżka rowerowa. Ruch tutaj duży, na plaże ciągną tłumy, obok dwa sklepy Lidl czynny w sezonie od 7 do 23, Biedronka całodobowo. Potem już trochę luźniej, ale ruch spory. Piękny słoneczny dzień, wymarzona pogoda. Ścieżka rowerowa w sporej części wykonana z betonowej kostki, dopiero na 8 km przed Helem droga robi się szutrowa, ale i tak miło. Tym bardziej jak na sznur wolno jadących aut w stronę Helu.

Miasteczko Hel przepiękne, małe zwiedzanie rowerem i powrót tego samego dnia do Władysławowa. Przewyższenia żadne, żaden problem, tylko nawigacja się wyłączyła... pewnie na końcu/początku Polski. Zawsze można wsiąść w pociąg, kursują tu bardzo często.

  

Zdjęcia: źródło - Internet

Do obejrzenia krótki filmik - relacja ks. Sławomira Witkowskiego.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u