CZUWANIE PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W KOŚCIELE PARAFIALNYM

      W sobotę 19 maja 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się w kościele parafialnym czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego do godz. 20.00. Wierni na całym świecie, właśnie w sobotę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego modlą się o nowe umocnienie wiary. Na to spotkanie przyszli kandydaci do bierzmowania z II i III klas z rodzicami, Rada Parafialna, Róże Różańcowe, Skauci Króla oraz  chętni parafianie. Bez modlitwy słabnie nasza wiara. To czuwanie może być początkiem naszego duchowego wyrwania z uśpienia. Zwrócił się tymi słowami pełnymi troski do Parafian ks. proboszcz.

      Zesłanie Ducha Świętego zwane też Pięćdziesiątnicą to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Związane jest ze zstąpieniem Ducha Świętego 50 dni po zmartwychwstaniu Jezusa. Zesłanie Ducha Świętego zakończyło proces objawienia rozpoczęty w Starym Testamencie. Dzień ten uznawany jest za początek Kościoła.

Fragmenty czuwania z 19 maja 2018 roku.

ADM.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u