Boże Ciało 2018 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

„Wszystkie dobre uczynki razem wzięte nie są warte jednej Mszy Świętej,
bo tamte są dziełami ludzkimi, a Msza jest dziełem Bożym.”
(św. Jan Maria Vianney)

        Pan Bóg pobłogosławił upalną pogodą ten wyjątkowy dzień ( 31 maja 2018 roku ) oraz nasze intencje, z którymi przyszliśmy do kościoła. Prawie 2 km trasa tegorocznej procesji przeszła wychwalając pieśnią Boga w tajemnicy Eucharystii, dając świadectwo swojej wiary i miłości.

Uroczystości przewodniczyli kapłani: ks. proboszcz Sławomir Witkowski oraz wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu ks. Leszek Stefański pochodzący z Nieżywięcia.
                

       Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali przy budowie ołtarzy, tym, którzy swoim darem upiększali te ołtarze. Jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać” kierujemy do wiernych, szczególnie tych najmłodszych  – za obecność, wszelką pomoc i za upiększenie procesji.

Tradycyjna procesja Bożego Ciała wyruszyła z naszego kościoła do czterech ołtarzy.      

 Poniżej galeria zdjęć z uroczystości:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u