DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI KAPŁANÓW DIECEZJI TORUŃSKIEJ

       W czwartek 24 maja w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zgromadzili się kapłani diecezji toruńskiej, by wraz ze swoimi biskupami modlić się o świętość kapłanów. Był to pierwszy diecezjalny dzień skupienia kapłanów diecezji toruńskiej zorganizowany z okazji święta Jezusa Chrystusa Najwyższego I wiecznego Kapłana. Parafię Mszano reprezentował ks. proboszcz Sławomir Witkowski. 

Ksiądz Biskup podkreślił, że w rozwoju duchowym kapłan powinien stawiać sobie dwa podstawowe pytania. Pierwsze z nich to pytanie, które postawił Jezus uczniom: Czego szukacie? 

Czego szukasz gdy podejmujesz codzienne obowiązki, gdy klękasz do modlitwy, gdy sprawujesz Eucharystię? Czy tym czego szukasz jest wola Boga? Czy celem poszukiwań jest Chrystus? Od odpowiedzi na to pytanie zależy droga życia każdego z nas.

Drugie pytanie to: Kim On jest? Kim jest dla mnie Chrystus? Nie chodzi jednak o definicję, ale o osobiste doświadczenie. Dzięki takim pytaniom codzienność kapłana jest ciągle żywa, odmładza się i otwiera na to, co nowe.