ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ - KOŚCIÓŁ W MSZANIE 2018

Rok temu przeżywaliśmy najpiękniejszy dzień I Komunii św. Wtedy Pan Jezus pod postacią chleba po raz pierwszy przyszedł do naszych serc. Był to dzień wielkiej radości dla nas, dla naszych rodzin, dla naszej parafii i dla całego Kościoła.

Od tego czasu minął już rok, przez który klękaliśmy przed ołtarzem, by przyjąć do swego serca żywego Boga Jezusa Chrystusa naszego najlepszego Przyjaciela.

Dziś przyszliśmy, aby radosnym sercem dziękować Jezusowi za dar Eucharystii dla Kościoła, za dzień naszej I Komunii św., za każdą Komunię świętą, którą przyjęliśmy.

Chcemy prosić dziś Boga Ojca, Syna i Ducha św. aby dał nam łaskę wytrwania w wierze aż do śmierci, byśmy żyjąc każdego dnia w obecności Jezusa, stawali się coraz bardziej do Niego podobni.


Ksiądz proboszcz złożył podziękowania zaangażowanym w tę uroczystość oraz życzył dzieciom głębokiej przyjaźni z Bogiem. Swoje życzenia wyraziły p.  katechetki i zaprosiły do grupowego zdjęcia. Dzieci miały przypiętą na serduszku czerwoną różę na znak miłości i jedności z Panem Bogiem.

Róża podniosła się jako królowa kwiatów, jest chrześcijańskim symbolem nie tylko Maryi, ale i Jezusa Chrystusa - którego nazywa się różą między cierniami, lub "Rose of Sharon" To są tylko małe przykłady symboliki kwiatów.
Róża symbolizuje mistyczny związek między Chrystusem i Jego kościołem lub między Bogiem i każdym człowiekiem. Podobnie Maryja została ukoronowana jako model naszego zjednoczenia z Bogiem. Wzrosła i następnie stała się symbolem jedności między Chrystusem i człowiekiem. Róża jest również symbolem zawartym w Różańcu Świętym, który jest drabiną do naszej duchowości. Matka Boża różańcowa jest Matką Bożą z róż.

8 czerwca 2018 r.

Zdjęcia p. Marzena Kopczyńska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u