CHLEB POKORNYCH, DNI MODLITW O URODZAJE – KAPLICA MAŁKI      

       W czwartek 10 maja 2018 mogliśmy uczestniczyć w kaplicy filialnej w Małkach w Mszy Świętej oraz  procesji błagalnej o urodzaje.
       Zgodnie z piękną tradycją tzw. dni krzyżowych, przed uroczystością Wniebowstąpienia, do przydrożnych krzyży, kapliczek wyruszają procesje wiernych, proszących Boga o oddalenie niszczących żywiołów i o dobre urodzaje, zapewniające dostatek chleba powszedniego. Ta modlitwa jest wyrazem ich przekonania, że plony i bogate żniwa nie zależą jedynie od ludzkiej pracy, lecz przede wszystkim od błogosławieństwa Bożego. Tradycja dni krzyżowych zrodziła się ponad 1500 lat temu we Francji, kiedy to około 450 roku kraj ten nawiedziły gwałtowne klęski żywiołowe.

Dzień Krzyżowy w Małkach, ( Dni Krzyżowe w Mszanie: patrz osobny artykuł )

Więcej zdjęć w galerii:

Adm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u