,,OTO JEST DZIEŃ, KTÓRY DAŁ NAM PAN" - PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W MSZANIE - FRAGM. UROCZYSTOŚCI - filmy

 ,,Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,

bo Ty mnie kochasz najgoręcej,

 Ty mi się dzisiaj oddałeś cały,

 w tej przenajświętszej Hostii białej. "

             W dniu 6 maja  2018 r. w naszym kościele parafialnym w Mszanie na Mszy św. o godz. 11.30, grupa 42 dzieci po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

            Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały paniom katechetkom Marzenie Kopczyńskiej i Wiesławie Martewicz oraz księżom: ks. proboszczowi Sławomirowi Witkowskiemu, ks. Janowi Żymantowi oraz ks. Markowi Kowalkowskiemu za sprawowanie Eucharystii oraz przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Podziękowania otrzymał również pan kościelny i pan organista. Za trud wychowania dzieci wręczyły swoim rodzicom kwiaty.

         To wielka radość dla całej wspólnoty parafialnej, że kolejna grupa dzieci będzie mogła w pełni uczestniczyć w Eucharystii karmiąc się Ciałem Chrystusa w Komunii świętej. Wszystkim dzieciom jak i rodzicom gratulujemy tego wydarzenia i życzymy by ono jeszcze głębiej umacniało ich w miłości do Chrystusa obecnego w Eucharystii.

Autor: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u