NIEDZIELA BIBLIJNA W PARAFII I DRUGI NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO

               Pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Ta Niedziela miała na celu przypomnieć nam wagę Słowa Bożego dla naszego życia, a zarazem zachęcić nas, abyśmy odkurzyli nasze egzemplarze Pisma Świętego i zajrzeli do tego listu zostawionego nam przez Boga.

              Przedmiotem lektury był w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Biblia jest skarbem dla Kościoła i każdego chrześcijanina. Jest ona bowiem swoistym podręcznikiem wiary, nadziei i miłości oraz niewyczerpanym źródłem mądrości czyli prawdziwym przewodnikiem życia chrześcijańskiego.                                                       

              Warto w tym dniu zastanowić się nad rolą Pisma Świętego w naszym życiu. Przez cały dzień modliliśmy się za wszystkich Parafian, o większą zażyłość z Pismem Świętym oraz o Światło Ducha Świętego dla wszystkich czytających Pismo Święte. Bo jak powiedział św. Hieronim: "Nieznajomość Pisma Świętego, jest nieznajomością Jezusa!" A więc możemy sobie zadać pytanie: "Czy my faktycznie znamy Jezusa w swoim życiu?"

              Dziękujemy wszystkim osobom , które podjęły się trudu organizacji tego dnia. Mamy nadzieję, że wielu Parafian poczuło się zachęconych do regularnej lektury Pisma Świętego w swoim życiu.

               Ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski zaprasza wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem słowa Bożego na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej, na plebanii. 

                                                      

Film - Adm.

Zdjęcia - p. Anna Glabiszewska, Adm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u