ZAPROSZENIE NA DRUGI NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO

                                                                          UWAGA !!!

                                                         W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ W PARAFII

                                    ROZPOCZYNA SIĘ OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

 

Niedziela Biblijna - 15 kwietnia 2018 r. zainauguruje X Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomagać w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii, ukierunkowywać modlitwę i medytację wiernych na wybraną księgę.

Tydzień Biblijny – tydzień refleksji nad Biblią, obchodzony corocznie w Kościele katolickim w Polsce, rozpoczynający się zawsze w III Niedzielę wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem. ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Tydzie%C5%84_Biblijny )

Artykuł udostępniony z:

http://gosc.pl/doc/4630612.Drugi-Narodowy-Dzien-Czytania-Pisma-Swietego

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u