REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE POD TYTUŁEM "GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ BOGA?" W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH

          W dniach od 14-16 marca 2018 r. odbyły się dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje szkolne prowadzili: ks. proboszcz Sławomir Witkowski, p. katechetka Marzena Kopczyńska, Skauci Króla z parafii Mszano. Mottem przewodnim rekolekcji było zapytanie do uczniów : " Gdzie można znaleźć Boga?". Oczywiście Boga można znaleźć wszędzie.
        

          W pierwszym dniu rekolekcji wielkopostnych dzieci oglądały filmy religijne oraz śpiewały piosenki przy akompaniamencie gitary ks. Sławka. Czym były rekolekcje? Były spotkaniem z Bogiem. Powinny być spotkaniem z Bogiem jako naszym Mistrzem, spotkaniem uczniów ze swoim Nauczycielem.
       

          W drugim dniu rekolekcji szkołę odwiedzili Skauci Króla, nowa formacja religijna z siedzibą we Wrocławiu, założona w parafii Mszano rok temu przez ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego. Skauci przybliżyli swoim kolegom i koleżankom owoce swojej działalności oraz zachęcali do zapisania się w szeregi stowarzyszenia. Podczas spotkania była wspólna modlitwa, rozmowy, śpiew, zabawy ewangelizacyjne, które miały na celu zbliżyć dzieci do Boga. Nad właściwym przebiegiem rekolekcji czuwał ks. proboszcz oraz  instruktor starszych dziewczyn w skautach p. Sylwia Świeczkowska-Zając. Po zajęciach w szkole wszyscy udali się do kaplicy na Mszę Świętą za zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.
       

          Podczas trzeciego dnia rekolekcji starsze dzieci oglądały kolejne części powieści C. S. Lewisa" Opowieści z Narnii", a młodsze bajkę o tematyce religijnej. Następnie brały udział w konkursie z wiedzy biblijnej prowadzonym przez p. katechetkę Marzenę Kopczyńską. Wśród dzieci była zacięta rywalizacja, zadania były bardzo zróżnicowane. Odgadywały też tytuły pieśni religijnych zagranych przez ks. Sławomira. Kolejnym punktem rekolekcji dla dzieci była Droga Krzyżowa w kaplicy. Ksiądz proboszcz w swoim kazaniu mówił o upływającym czasie, wspominał rok pracy w szkole w Małkach oraz  zachęcał uczniów do czytania Pisma Świętego. Zaprosił dzieci do wstąpienia w zastępy formacji religijnej Skautów Króla.

                                                                                                                                                                                                          

         Po zakończonych rekolekcjach przedstawiciele społeczności szkolnej, uczniowie klasy szóstej złożyli na ręce ks. proboszcza podziękowanie:

        Czcigodny Księże Rekolekcjonisto!
      W imieniu całej społeczności szkolnej w Małkach pragniemy Księdzu podziękować za troskę ,uśmiech, pamięć, wszelkie dobro, którego doświadczamy i za wygłoszone Słowo Boże. Jednocześnie pragniemy życzyć Księdzu dużo zdrowia i radości w posłudze kapłańskiej, oraz wiary, że wszystko ma sens. Nadziei, która obudzi serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co gdzieś przygasło. Miłości Boga i przyjacielskiej, tak ogromnej, że nie można jej zatrzymać dla siebie i czasu na rozwijanie pasji i na marzenia.

Fragment ogłoszeń z dnia 18 marca 2018 r.:
...,,Bóg zapłać dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pani katechetce Szkoły Podstawowej w Małkach oraz Skautom Króla za pomoc w realizacji rekolekcji szkolnych dla dzieci"...
                                                                                                                  ks. proboszcz Sławomir Witkowski

 

Poniżej do obejrzenia zdjęcia i filmiki z rekolekcji dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małkach.

Adm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u