REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W SZABDZIE - KOŚCIÓŁ MSZANO - DZIEŃ PIERWSZY

REKOLEKCJE PT.: "GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ BOGA?"

            W dniach od 7 do 9 marca 2018 r. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Pierwszy dzień spotkania rozpoczął się wspólną modlitwą. Po nabożeństwie proboszcz parafii ks. Sławomir Witkowski przybliżył krótką historię powstania kościoła parafialnego w Mszanie. Podczas rekolekcji uczniowie obejrzeli prezentację pt.: „ Czego pragnie współczesny człowiek?” Okazuje się, że rzeczy materialne, przyjemności, nie dają człowiekowi pełni szczęścia. Najważniejsza potrzeba w życiu człowieka to: POCZUCIE BYCIA KOCHANYM, POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA. Nie chodzi o słowa, ale o postawę człowieka, o jego czyny. Prawdziwa miłość domaga się troski o drugiego człowieka, o jego pełny rozwój. Inaczej pozostawia smutek, lęk przed prawdziwym powierzeniem się drugiej osobie. Miłość ukryta jest w krzyżu Jezusa Chrystusa. Żar miłości serca Jezusa nie stygnie. Bóg jest miłością !!! podczas prezentacji powiedział do dzieci ks. proboszcz.

Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać. Ale miłość Moja, nigdy nie odstąpi od ciebie - mówi Pan.

            Podczas rekolekcji dzieci śpiewały piosenki religijne przy akompaniamencie gitary ks. Sławka.  Rekolekcje były nawiązaniem do powieści C. S. Lewisa pt.: ,, Opowieści Z Narnii. ” Po nauce w kościele, dzieci udały się z opiekunami do szkoły w Szabdzie. Na miejscu oglądały filmy, a potem brały udział w konkursach wiedzy religijnej.

PODSUMOWANIE REKOLEKCJI:
Boga można spotkać wszędzie:
- w kościele, wspólnocie ludzi wierzących i ochrzczonych
- w sakramentach
- w różnych grupach religijnych ( Chrześcijanie )
- w przyrodzie, np. w górach, czujemy, że Pan Bóg jest naprawdę blisko
- w Piśmie Świętym

NAJWAŻNIEJSZE!!!
W DRUGIM CZŁOWIEKU, OZNACZA TO, ŻE W SERCU KAŻDEGO CZŁOWIEKA MIESZKA BÓG.

Do obejrzenia zdjęcia i filmiki z rekolekcji w kościele:

Adm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u