JASEŁKA INNE NIŻ WSZYSTKIE !!! SUKCES DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH

NAWIĄZANIE DO ARTYKUŁU Z DNIA 22 GRUDNIA 2017 r. - ''JASEŁKA NA STRYCHU'' W SP MAŁKI

''Jasełka na strychu'' zostały wystawione przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Małkach pięciokrotnie. Po raz pierwszy z okazji Dnia Świątecznego w szkole, po niedzielnej Mszy Świętej w kaplicy dla rodzin dzieci i Parafian, z okazji Dnia Seniora w Małkach, podczas Gminnego Przeglądu Jasełek w Bobrowie oraz na XX Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych, w Brodnickim Domu Kultury.

"Jasełka", to nic innego, jak udramatyzowane, teatralne sceny na temat przyjścia Chrystusa Pana na świat. Ich nazwa wywodzi się od słowa "jasło", czyli zagrody pod żłobem, w której dla bydła kładziono słomę. A jasło to inaczej żłób, i dlatego przedstawienia wyobrażające narodzenie Chrystusa w stajence betlejemskiej nazwano jasełkami.

W dniu 2 lutego 2018 r. w Brodnickim Domu Kultury odbył się  XX Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych, w którym uczestniczyło 7 grup teatralnych z różnych szkół powiatu brodnickiego. Każda grupa starała się zaprezentować jak najlepiej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Małkach przedstawili „Jasełka na strychu”. Akcja dzieje się na starym strychu, gdzie meble opowiadają różne historie związane z Bożym Narodzeniem. Występ dzieci został zauważony i doceniony.                                                                                                                                      

Ogromne podziękowania dla nauczycieli przygotowujących młodych aktorów i ich rodziców !!!

 I miejsce ex aequo -  otrzymała SP w MAŁKACH oraz „Chochliki” z SP w ŚWIEDZIEBNI.

GALERIA ZDJĘĆ PRZEDSTAWIA WYBRANE SCENY Z JASEŁEK PODCZAS WYSTĘPU DZIECI DLA PARAFIAN ORAZ Z OKAZJI DNIA SENIORA.                                                                                                                                                       MIEJSCE: SALA GIMNASTYCZNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH.

Fragment występu dzieci w Brodnickim Domu Kultury:

Ogłoszenie wyników w Brodnickim Domu Kultury:

''Jasełka na strychu" - występ uczniów w Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrowie:

FILMY UDOSTĘPNIONE  Z INTERNETU - BDK I UG BOBROWO

Adm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u