SUKCES DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH PODCZAS XVIII GMINNEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK W BOBROWIE

udostępnione ze strony internetowej: www.bobrowo.org.pl

Tegoroczny Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się 16 stycznia w sali Ośrodka Kultury w Bobrowie. Festiwal połączony był z eliminacjami rejonowymi do Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Brodnicy. Uczestnicy wykonywali  tradycyjne kolędy, jak również pastorałki i piosenki o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. W Festiwalu wzięli udział soliści oraz zespoły. Byli oni oceniani przez komisję wg następujących kategorii:

• szkoły podstawowe kl. 1-3

• szkoły podstawowe kl. 4-6

• szkoły podstawowe kl. 7 i klasy gimnazjalne

W składzie Komisji oceniającej wykonawców znaleźli się:

• Pani Małgorzata Miętkiewicz – wicedyrektor Brodnickiego Domu Kultury,

• Pani Joanna Nehring – Roszkowska – instruktor w Brodnickim Domu Kultury oraz

• Pan Stanisław Czajkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Komisja zakwalifikowała najlepszych wykonawców z 5 szkół podstawowych z terenu gminy Bobrowo i gimnazjum do wielkiego finału w Brodnickim Domu Kultury, który odbędzie się 25 stycznia 2018 r.

W kategorii soliści kl. 1-3 do powiatu zakwalifikowały się:

1. Magdalena Klonowska z Małk - kl. III

2. Marta Wiśniewska z Małk - kl. III

W kategorii soliści kl. 4-6 najlepiej zaśpiewali:

1. Maria Słomińska z Pasiek - kl. V

2. Magdalena Krajewska z Małk (Florencja ) - kl. V

W kategorii soliści kl. 7 i klasy gimnazjalne komisja wybrała Karolinę Laskowską z Chojna - kl. VII

Zwycięzcom – Wójt Gminy - Pan Paweł Klonowski wręczył książki ufundowane przez Urząd Gminy w Bobrowie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w Brodnicy!

Do gminnego festiwalu uczennice zostały wytypowane podczas eliminacji szkolnych przeprowadzonych przez panie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach: p. Małgorzatę Węgrzynowską ( nauczanie wczesnoszkolne ), p. Marzenę Kopczyńską ( religia ), p. Beatę Klonowską ( muzyka ).

Poniżej występy dzieci: