KONCERT ,,DZIECI ŚPIEWAJĄ I GRAJĄ KOLĘDY" - KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W MSZANIE

     We wtorek, 26 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w naszej wspólnocie odbył się koncert kolęd w wykonaniu najmłodszych parafian. Dzieci zaśpiewały i zagrały na różnych instrumentach tradycyjne kolędy jak i pastorałki, jak np. Świeć Gwiazdeczko.
W jedynym w swoim rodzaju okresie Świąt Bożego Narodzenia spotykamy się tradycyjnie na wspólnym kolędowaniu w naszych domach, ale również w grupach duszpasterskich i szerzej rozumianej rodzinie parafialnej. Nawet jeżeli takie spotkania są zwoływane pod hasłem „koncertu”, to najbardziej przyciąga nas możliwość wspólnego kolędowania przy żłóbku narodzonego Jezusa. Taki też charakter miał koncert  kolęd w kościele parafialnym w Mszanie, który połączył różne pokolenia: seniorów, dzieci, młodzież, rodziców w sile wieku. O ciepłe brzmienie kolęd zatroszczyli się mali wykonawcy, którzy do wspólnego kolędowania przygotowali się pod kierunkiem ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego.


 
Kolędy rzeczywiście posiadają szczególną moc. Łączą pokolenia, rodziny, ludzi. Sprawiają, że w cudowną noc Bożego Narodzenia nikt nie czuje się samotny. Wystarczy tylko zaśpiewać, że Bóg się narodził, Bóg zstąpił na Ziemię i jest tu z każdym z nas. Znowu wstępuje w nas nadzieja, a Ci, którzy już odeszli znowu są z nami w naszych wspomnieniach.

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA FILMÓW I ZDJĘĆ Z KONCERTU.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u