KOLĘDOWE SPOTKANIE PRZY ŻŁÓBKU

W poniedziałek 26 grudnia 2016r. (II dzień Świąt Bożego Narodzenia) w kaplicy filialnej w Małkach o godz. 17.00 odbyło się spotkanie przy żłóbku i śpiewanie kolęd. Do wspólnego śpiewania kolęd i radosnego przeżywania narodzin Jezusa Chrystusa zaprasza co roku nasz proboszcz ks. Sławomir Witkowski.

„Kolędowanie przy Żłóbku Pańskim” to doskonały sposób na podtrzymywanie staropolskiej tradycji śpiewania kolęd i przekazywania jej następnym pokoleniom. Jest to także okazja do wspólnotowego wyznawania wiary w nowonarodzonego Zbawiciela.

„Kolędowanie przy Żłóbku Pańskim” jest coroczną tradycją  w naszej świątyni gromadzącą przy szopce wielu parafian i gości z poza parafii w różnym wieku. Podobne spotkanie odbyło się również w kościele w Mszanie.

,,DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA’’?

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Opracowanie: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u