,, MOTYW DROGI W ŻYCIU CZŁOWIEKA” - LISTOPADOWE SPOTKANIA Z POEZJĄ

     Listopad to miesiąc modlitwy i zadumy nad rzeczami ostatecznymi: śmiercią, sądem Bożym oraz naszą odpowiedzialnością przed Bogiem za nasze życie i postępowanie... To miesiąc ważny w historii Polski. W listopadzie obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Nasze myśli w szczególny sposób skłaniają nas do refleksji na temat patriotyzmu. Od 2013r. na terenie parafii Mszano odbywają się wieczory poświęcone pieśni i poezji. Głównym inicjatorem corocznych, listopadowych spotkań jest ks. proboszcz Sławomir Witkowski. W listopadzie 2016r. artyści przedstawili mądre przesłanie dotyczące drogi naszego życia oraz najcenniejszych wartości w naszej wędrówce ku wieczności. W programie artystycznym wystąpił chór dorosłych prowadzony przez p. Izabelę Tęgowską, natomiast montaż poetycki pod kierunkiem p. katechetki Wiesławy Martewicz przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka  w Szabdzie. Dodatkowo w  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie  oraz w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka  w Szabdzie odbył się wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez młodzież pod opieką ks. proboszcza, katechety w powyższym gimnazjum .Celem spotkania była integracja społeczności lokalnej, a także ukazanie uczestnikom możliwości wartościowego i rodzinnego spędzania wolnego czasu.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u