„Oto jest Noc, którą dał nam Pan”.

        W dniu 2 października 60 osobowa grupa parafian i sympatyków naszej parafii wraz z ks Proboszczem udała się z pielgrzymką do Częstochowy na nocne czuwanie. Wyjechaliśmy z Mszana o godz. 14.00 i o godz. 19.00 byliśmy już przed tronem Królowej Polski. Wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim a potem zostaliśmy w Kaplicy do rana na czuwaniu. Czuwanie poprzedziła katecheza wprowadzająca ks proboszcza Sławomira Witkowskiego.

Modliliśmy się na różańcu. Odmówiliśmy i wyśpiewaliśmy wszystkie tajemnice różańca,które były przeplatane pieśniami do Matki Bożej. Akompaniował nam ks. Proboszcz na gitarze a organista Józef na akordeonie. Od godz.00.30-2.30 była modlitwa w ciszy, gdzie mogliśmy zawierzyć Matce Bożej swoje osobiste intencje, całą naszą parafię. O godz. 3.00 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Myślą przewodnią naszej pielgrzymki była Ewangelia św. Jana J,12 Wesele w Kanie Galilejskiej. Do osobistych rozważań posłużyły nam pytania
:
1. „Nie mają już wina”- czy doświadczyłeś już w swoim życiu, że Maryja zobaczyła Twoje braki, problemy, potrzeby? Czy wierzysz w to, że Bóg zna całe Twoje życie?
2. „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”- Czy Twoja wiara przekłada się na czyny, konkretne życie? W jaki sposób „czynisz wszystko, co mówi Jezus”? Czy wiesz czego On tak naprawdę żąda od ciebie?
3. „Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie:-Uczniowie widzieli cud.Czy zdarzył się już cud w twoim życiu- nawrócenia, przebaczenia, wiary? Czy dostrzegasz cuda Chrystusa w swoim życiu, woda zamieniła się już w „Wino”?

O godz. 5.30 uczestniczyliśmy w Godzinkach do Najświętszej Maryi Panny, następnie była msza święta, którą zakończyliśmy naszą pielgrzymkę.

Wzmocnieni duchowo wróciliśmy do swoich rodzin i domów. Naszym pragnieniem jest powtórzenie tej uczty duchowej w przyszłym roku. Uczestniczka czuwania Mirosława Rumińska była zachwycona taką formą czuwania, gdzie cały czas wypełniony był modlitwą i śpiewem. W imieniu swoim i swoich koleżanek dziękuje ks. Proboszczowi za możliwość duchowego przeżycia tego czuwania z naszą wspólnotą parafialną.

Relacje spisały: p. Jolanta Badaczewska i p. Anna Glabiszewska,  fot. p. Anna Glabiszewska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u