Pielgrzymowanie po południowo-zachodniej Polsce.

W dniu od 16-19 sierpnia 2016 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Kalisza, Wrocławia, Szklarskiej Poręby i Krzeszowa. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem do Kalisza. W Sanktuarium Św. Józefa uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą odprawił w intencji parafii Ks. Diakon z Sanktuarium Św. Józefa, później zapoznał nas z historią Kościoła. Następnie udaliśmy się w dalsza drogę do Wrocławia.Tam zwiedziliśmy Afrykarium, a wieczorem podziwialiśmy wrocławskie fontanny. Nocowaliśmy u Sióstr Szkolnych w Notre Dame na Ostrowiu Tumskim. Następnego dnia po Mszy Świętej i śniadaniu udaliśmy się z przewodnikiem na zwiedzanie Wrocławia. Byliśmy także w Muzeum Narodowym, gdzie podziwialiśmy także Panoramę Racławicką dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka.
W godzinach popołudniowych opuściliśmy Wrocław i udaliśmy się do Szklarskiej Poręby do Ośrodka „Na Białej Dolinie,” gdzie czekała nas wspaniała obiadokolacja i komfortowe warunki noclegowe.
Następnego dnia Ks. Proboszcz Sławomir Witkowski z grupą zapaleńców wędrówek po górach wczesnym rankiem ruszyli na trasę na Szrenicę. Pozostali uczestnicy udali się autokarem na zwiedzanie pobliskich okolic. Dotarliśmy do Wodospadu Kamieńczyk, który jest największym i najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach tworząc skalny wąwóz około 150 m długości. W Karpaczu Górnym (dawnych Bierutowicach) zwiedziliśmy zabytkowy drewniany ewangelicki kościółek Wang zbudowany w XII wieku w Norwegii. W 1844 roku po częściowej rekonstrukcji został ustawiony przy drodze na Śnieżkę. Z tego miejsca podziwialiśmy malowniczą panoramę Karkonoszy. Z Karpacza wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na kopulasty wierzchołek zwany Kopą.
W ostatnim dniu naszej pielgrzymki w drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się w miejscowości Krzeszowice u Matki Bożej Łaskawej. Krzeszów szczyci się posiadaniem jednego  najcenniejszych zabytków architektury barokowej w Europie. Jest to kompleks dawnego Opactwa Cystersów. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą odprawiał nasz ks. Proboszcz. Po Mszy Świętej wysłuchaliśmy koncertu organowego, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do domu.


treść przesłała p. Anna Glabiszewska, fot.  p. Izabela Tęgowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u