SPOTKANIE Z POEZJĄ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NIEWIERZU. MOTYW PRZEWODNI DROGA CZŁOWIEKA - 2016

          11 listopada 2016r. w świetlicy wiejskiej w Niewierzu odbyło się „Spotkanie z poezją”. Celem spotkania było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w rocznicę 11 listopada 1918 roku - dnia odzyskania przez Polskę suwerennego bytu państwowego, pobudzanie aktywności obywatelskiej, integracja mieszkańców w celu utrzymania i pogłębiania więzi międzyludzkich i międzypokoleniowych oraz zwrócenie uwagi na wartości ważne w życiu człowieka.
Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Brodnica p. Edward Łukaszewski, Sołtys wsi Niewierz p. Czesław Jakubowski oraz Proboszcz Parafii P.w. Św. Bartłomieja w Mszanie Ks. Sławomir Witkowski. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.00 pięknym montażem słowno – muzycznym w wykonaniu dzieci pod kierunkiem Pani Wiesławy Martewicz oraz chórku złożonego z mieszkańców parafii Mszano pod kierunkiem Pani Izabeli Tęgowskiej. Temat przewodni spotkania: „Droga człowieka”. Scenariusz i prowadzenie Pani Wiesława Martewicz. Inicjatorem spotkania, podobnie jak w latach minionych, był ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Dużą pomoc w organizacji spotkania okazały Panie z KGW. Środki na organizację tej pięknej imprezy pochodziły z budżetu Gminy Brodnica - z funduszu sołeckiego.

Artykuł i zdjęcia udostępnione ze strony internetowej: www.brodnica.ug.gov.pl

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u