Niech informacje oraz aktualności z życia parafii pomogą wszystkim radować się wspaniałym religijnym życiem naszej wspólnoty.

TRWA ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SPŁATĘ RAT KREDYTU WZIĘTEGO NA DOKOŃCZENIE BUDOWY KAPLICY W MAŁKACH
Cały czas można wesprzeć
spłatę rat kredytu wziętego na dokończenie budowy kaplicy w Małkach. 

Wpłat można dokonywać również na konto pomocnicze parafii 82 9484 1150 2200 0029 4438 0002, bądź bezpośrednio do biura.

Dziękuję ofiarodawcom za wsparcie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

ks. Sławomir Witkowski - proboszcz parafii.

 

Terminy i godziny Mszy Św. są podawane na bieżąco w zakładce: Ogłoszenia.
Msze Święte w naszej parafii odbywają się:
Niedziele i uroczystości:
- kościół p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie:
8:00, 11:30
- kaplica p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Małkach
9.30
Dni powszednie:
- kościół p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie:
 latem 18:00; zimą 17:00
- kaplica p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Małkach
czwartki: latem 18:00; zimą 17:00

INFORMACJA:

MOŻNA ZAMAWIAĆ MSZE ŚW.

ks. Sławomir Witkowski - tel. kom. 601-830-517, do kancelarii (56) 49 819 12

PIELGRZYMKA DO GIETRZWAŁDU. ZWIEDZANIE OLSZTYNA I PARKU ETNOGRAFICZNEGO W OLSZTYNKU - 6-7 LIPCA 2022


KONSEKRACJA NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH. WIĘCEJ INFORMACJI POD LINKIEM:

http://www.parafiamszano.pl/wydarzenia/1170-konsekracja-nowej-kaplicy-w-malkach
W niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, biskup toruński Wiesław Śmigiel dokonał konsekracji drewnianej kaplicy pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Małkach. W tym niezwykle ważnym wydarzeniu dla parafii Mszano uczestniczyło wielu kapłanów, przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, wykonawcy i licznie zgromadzeni wierni. Podczas uroczystości została zaprezentowana krótka historia budowy nowej świątyni. Uroczystościom konsekracji kościoła towarzyszył śpiew nie tylko organisty, ale chóru parafialnego oraz muzyka w wykonaniu kapeli góralskiej. Ks. proboszcz Sławomir Witkowski podziękował wykonawcom, sponsorom i ofiarodawcom za wszelki trud włożony na rzecz budowy nowej kaplicy. Decyzję o budowie świątyni podjęto w 2015 r. W dniu 1 grudnia 2021 r. poświęcono i włożono pod posadzkę kamień węgielny.
Dzisiaj mamy się z czego cieszyć. Mamy świątynię Boga zbudowaną z żywych kamieni. Mamy miejsce, gdzie będzie gromadzić się wspólnota parafialna. Mamy otwarty dostęp do nieba, do sakramentów, do samego Boga. Obyśmy tylko z tego wielkiego daru mądrze i obficie korzystali.