Niech informacje oraz aktualności z życia parafii pomogą wszystkim radować się wspaniałym religijnym życiem naszej wspólnoty

PODZIĘKOWANIE

       Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania i przebiegu uroczystości nawiedzenia obrazu Świętej Rodziny w naszej parafii. Bóg zapłać także za liczny udział we Mszy Świętej rozpoczynającej peregrynację oraz podczas czuwania w kościele i kaplicy. Mam nadzieję, że ten czas modlitwy i zawierzenia  wyda dobre owoce w naszych rodzinach i parafii.

TRWAJĄ INTENSYWNE PRACE NAD WYKOŃCZENIEM NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH - RELACJA ZA WRZESIEŃ 2021

     Trwają prace wykończeniowe przy nowej kaplicy w Małkach. Jest to kolejny etap inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat postępu prac pod linkiem: http://www.parafiamszano.pl/budowa-kaplicy-w-malkach/1055-trwaja-intensywne-prace-nad-wykonczeniem-nowej-kaplicy-w-malkach-relacja-za-wrzesien-2021

PAŹDZIERNIK ...MIESIĄCEM RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO - ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY

Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane:

Różaniec w niedziele – 40 minut przed każdą Mszą Świętą, razem z wypominkami, w dni powszednie w Małkach o 16.15, w Mszanie o 17.30, a o 18.00 Msza Święta. W czwartek natomiast różaniec w Mszanie o 16.15, a w Małkach o 17.30, o 18.00 Msza Święta. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej proszę: w poniedziałek dzieci, we wtorek Róże Różańcowe ( proszę, aby poszczególni odpowiedzialni za róże porozumieli się między sobą, co do kolejności w prowadzeniu modlitw), w środę  w Małkach i w Mszanie Skauci Króla, w czwartek – w Małkach młodzież – kandydaci do bierzmowania, w Mszanie Focolare i Domowy Kościół ( na przemian), w piątek w Małkach dzieci, w Mszanie młodzież – kandydaci do bierzmowania, w sobotę radni z Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej.

ZAPRASZAMY DZIECI DO MAŁK NA PRÓBY ŚPIEWU W CHÓRKU PARAFIALNYM
    Pod koniec sierpnia 2021 rozpoczęły się pierwsze spotkania chórku parafialnego w Małkach. Miłośnicy śpiewu w naszej parafii, zorganizowali pod kierunkiem ks. proboszcza pierwszą próbę w świetlicy wiejskiej. Więcej informacji pod linkiem:

http://www.parafiamszano.pl/wydarzenia/1050-zapraszamy-dzieci-do-malk-na-proby-spiewu-w-chorku-parafialnym

UROCZYSTĄ EUCHARYSTIĄ ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2021/2022

Na Mszach Świętych  zebrała się młodzież, dzieci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i katecheci. W tym dniu, w kaplicy w Małkach Mszy Św. przewodniczył ks. Jan Żymant. Więcej informacji pod linkiem: http://www.parafiamszano.pl/wydarzenia/1044-uroczysta-eucharystia-rozpoczelismy-nowy-rok-szkolny-i-katechetyczny-2021-2022

        W dniu 26 sierpnia 2021 r. rozpoczęły się prace stolarskie wewnątrz nowej kaplicy w Małkach. W pierwszym etapie będzie wykonane ocieplenie i odeskowanie wewnętrzne stropu. Ks. proboszcz Sławomir Witkowski udzielił błogosławieństwa Bożego na dalszą kontynuację rozpoczętych prac i pomyślne ich zakończenie. Kapłan poświęcił również narzędzia, modlił się także o dobre relacje i serdeczną atmosferę podczas prac wykończeniowych na zewnątrz i wewnątrz nowej świątyni.

Na zdjęciu: ks. proboszcz Sławomir Witkowski, p. Dariusz Jarecki - wykonawca chodnika i schodów przy kaplicy, p. Mirosław Zabłocki ze swoją ekipą - wykonawca prac stolarskich w nowej kaplicy.

Powoli kończymy już wykonanie głównego wejścia do kaplicy i chodnika, który połączy kaplicę z chodnikiem osiedlowym. Pozostanie jeszcze wykonanie dwóch wejść do kaplicy, jedno z nich będzie spełniało wymogi wejścia dla osób z niepełnosprawnością.

   Z początkiem lipca rozpoczęły się prace związane z budową głównych schodów wejściowych do nowej kaplicy w Małkach. Schody i chodniki będą wykonane z łupanego kamienia polnego i kostki kamiennej.

UWAGA!!! SPRAWA PILNA!!!
Cały czas są potrzebne kostki brukowe do budowy schodów i chodnika przy kaplicy. Napływają już informacje o możliwości sprawdzenia pewnych miejsc. Prosimy jednak cały czas o pomoc w kwestii tych kostek. 

Kontakt: ks. Sławomir Witkowski - tel. kom. 601-830-517, do kancelarii (56) 49 819 12

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM ZA POMOC I TYM, KTÓRZY POMAGAJĄ RÓWNIEŻ POPRZEZ SWOJĄ PRACĘ I POŚWIĘCAJĄ CZAS I SIŁY PRZY PRACACH NA BUDOWIE I WOKÓŁ KAPLICY. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM!
Powierzamy dzieło budowy nowego kościoła Bogu i wstawiennictwu Matki Bożej, prosząc także wszystkich o modlitwę w tej intencji.
                                                     Ks. proboszcz Sławomir Witkowski

Więcej informacji w artykule pod linkiem:

http://parafiamszano.pl/budowa-kaplicy-w-malkach/1027-trwaja-prace-przy-budowie-glownych-schodow-wejsciowych-do-nowej-kaplicy-w-malkach

WAKACYJNY WYJAZD MINISTRANTÓW DO MALBORKA

We wtorek, 13 lipca 2021, ministranci wspólnie z opiekunami i chętnymi osobami wybrali się na wycieczkę do Malborka. Od kilku lat ministranci z naszej parafii wraz z ks. proboszczem wyjeżdżają na krótki wypoczynek pielgrzymkowo-rekreacyjny.

Więcej informacji w artykule pod linkiem:

http://www.parafiamszano.pl/wydarzenia/1022-wyjazd-ministrantow-do-malborka