Niech informacje oraz aktualności z życia parafii pomogą wszystkim radować się wspaniałym religijnym życiem naszej wspólnoty.


Bardzo ważna informacja proboszcza!

Komunikat w sprawie uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św.

Drodzy Parafianie!

     W związku z tym, że od soboty znajdujemy się w tzw. czerwonej strefie będą nas obowiązywały nowe obostrzenia dotyczące ilości osób, które mogą przebywać w kościele i kaplicy. I tak w kaplicy w Małkach może przebywać 17 osób, a w kościele w Mszanie 35.

Ponieważ gości u nas ks. Marek Kowalkowski to w najbliższą niedzielę zostaną u nas odprawione dodatkowe Msze Święte: o godz. 7.00 i 11.30 w Małkach oraz o godz. 7.00 w Mszanie.

Bardzo proszę, aby skorzystać z tych możliwości. Szczególnie proszę osoby, które chodzą na Mszę Świętą o 8.00 rano do Mszana, aby część przyszła teraz na godz. 7.00. Podobnie proszę uczynić w Małkach. Przypominam też o dyspensie od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i proszę o obejrzenie transmisji Mszy Świętej w telewizji.

Zachęcam Was także bardzo, Czcigodni Parafianie, do osobistej modlitwy, szczególnie różańcowej.

Z pamięcią w modlitwie o całej parafii

Ks. Sławomir Witkowski


BUDOWA NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH - FILM Z DRONA PAŃSTWA MAJKOWSKICH Z CHOJNA

    W dniu 23 października 2020 r. państwo Majkowscy, nasi parafianie nagrali i udostępnili piękny film przedstawiający nową kaplicę w Małkach.

Dziękuję za realizację filmu z drona - ks. Sławomir Witkowski.


Informacja od p. Adama Zalewskiego – wójta Gminy Brodnica

Szanowni Mieszkańcy, Drodzy Rolnicy!

Jak pewnie już wiecie, od 1 września do 30 listopada na terenie naszego kraju jest przeprowadzany Powszechny Spis Rolny. Możecie Państwo spisać się samodzielnie na stronie internetowej GUS, lub dzwoniąc pod infolinię spisową.

Niezależnie od trwającego samospisu internetowego z użytkownikami gospodarstw rolnych może kontaktować się rachmistrz telefoniczny. Numer telefonu to 22 666 66 62, jest to numer ogólnopolski, a każdy rachmistrz posiada kod. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, jeśli chodzi o potwierdzenie tożsamości to proszę o kontakt z Urzędem Gminy. Od 10 października istnieje również możliwość przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego w gospodarstwie rolnym. 

Co ważne rolnik, z którym skontaktuje się rachmistrz spisowy jest zobowiązany udzielić odpowiedzi na pytania i w ten sposób wypełnić  swój obowiązek spisowy.

Jednocześnie informuję,  iż w siedzibie Urzędu Gminy Brodnica zostało utworzone stanowisko do przeprowadzenia samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego. Jeśli nie macie możliwości technicznych do wypełnienia formularza spisowego proszę  o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Urzędem w celu umówienia spotkania na sporządzenie formularza. W razie potrzeby wyznaczony pracownik będzie służył Państwu  pomocą.

Apeluję zatem do Państwa abyście nie czekali do ostatniego momentu i spisali się jak najszybciej!

O Powszechnym Spisie Rolnym przypomina również p. Paweł Klonowski – wójt Gminy Bobrowo.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://spisrolny.gov.pl/


 KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KEP WOBEC NOWYCH OBOSTRZEŃ SANITARNYCH PODCZAS ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH

 Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4 m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.

Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków.

Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem.

W tych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej.

Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, proszę o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję.

Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.

Matce Bożej, Różańcowej Pani, powierzam moich współbraci w biskupstwie, kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, zapewniając o duchowej bliskości i modlitwie.

  abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący KEP


  KOMUNIKAT PROBOSZCZA ODNOŚNIE DYSPENSY OD UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ

                                                              Drodzy Parafianie!

Biskup Toruński, Wiesław Śmigiel udzielił takiej dyspensy wszystkim przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

Pamiętajmy też, że dyspensa nie oznacza zakazu uczestniczenia w Eucharystii. W kościele możemy zachowywać przecież środki ostrożności. Z dyspensy korzystajmy zatem roztropnie. Osoby, które nie uczestniczą we Mszy Świętej w kościele niech łączą się duchowo na modlitwie oglądając transmisje Eucharystii w telewizji.