ZACHĘCAM GORĄCO DO UCZESTNICTWA W RORATACH!

Trwa Adwent. Zachęcam gorąco do uczestnictwa w Roratach – porannej Mszy Świętej ku czci matki Bożej oraz do wieczornych Eucharystii Adwentowych.

W naszej parafii takie Msze Święte odprawiane są w środę i sobotę w Małkach oraz w czwartek w Mszanie. Zapraszam również na popołudniowe Msze Święte Adwentu w pozostałe dni, szczególnie tych, którzy nie mogą być rano.

Dzieci podczas każdej Mszy Świętej w dni powszednie będą otrzymywały obrazki. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w tym okresie w Mszy Świętej przynajmniej 7 razy, Roraty rano będą liczyły się podwójnie. Skauci uczestniczą w mundurach podczas porannych Rorat w sobotę. Nie zmarnujmy duchowo tego ważnego czasu przygotowań do Bożego Narodzenia. Przekazujmy wiarę dzieciom. Uczestnictwo w adwentowych Mszach Świętych to piękna katecheza dla dzieci oraz młodzieży, ale i dla nas dorosłych.

GŁĘBSZE PRZEZYWANIE EUCHARYSTII JAKO ,,WIELKIEJ TAJEMNICY WIARY"

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok duszpasterski, który na przełomie 2019/2020 będzie pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary"

Towarzyszyć będzie motto z Biblii : „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29)

Znalezione obrazy dla zapytania: hasło rok liturgiczny 2019/2020 hasło"

BĄDŹMY WIERNI EUCHARYSTII!

Rok liturgiczny rozpoczyna trzyletni program duszpasterski na lata 2019-2022, odbywający się pod hasłem : "Eucharystia daje życie"

Nowy program będzie koncentrował się na Eucharystii.

Celem programu jest zapraszanie wiernych do jeszcze bardziej świadomego udziału w Tajemnicy wieczernika.

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u