Niech informacje oraz aktualności z życia parafii pomogą wszystkim radować się wspaniałym religijnym życiem naszej wspólnoty.


PRZED NAMI WIELKI POST. PRZEŻYJMY GO RAZEM!

PIERWSZA KATECHEZA WIELKOPOSTNA DLA SKAUTÓW KRÓLA I NIE TYLKO...

COŚ DLA DUCHA NA WIELKI POST, cz. 1 - 24.02.2021

1. ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DOROSŁYCH:

Nauki rekolekcyjne w naszej parafii rozpoczną się 18 lutego.

Program rekolekcji:

Rekolekcje w Małkach w czwartek rano o 9.00 - nauka i Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 Msza Święta z nauką i Drogą Krzyżową.

W Mszanie w piątek te same godziny. W poniedziałek powtórka - nauka po Mszy Świętej.

Serdecznie zaprasza - ks. Sławomir Witkowski.

2. ZAPROSZENIE DLA MŁODZIEŻY NA SPOTKANIA WIELKOPOSTNE:

Zaczynamy w sobotę 20 lutego o 18.00 w kościele w Mszanie. Będzie o Księdze Wyjścia, ale i o naszych wyjściach z różnych niewoli. Czasem mimo woli jesteśmy niewolnikami. Jest jednak nadzieja...

TRWA BUDOWA NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

Więcej informacji pod linkiem: http://parafiamszano.pl/budowa-kaplicy-w-malkach
Cały czas można wesprzeć budowę kaplicy i o to serdecznie Was proszę, Drodzy Parafianie. Wpłat można dokonywać na konto pomocnicze parafii 82 9484 1150 2200 0029 4438 0002 bądź bezpośrednio do biura. Na placu budowy jest też skarbona.
.Pozostało nam jeszcze do spłacenia końcówka III raty i IV rata. Serdecznie dziękuję za złożone dotychczas ofiary - ks. Sławomir Witkowski.

WSTĘPNE ROZMOWY DOTYCZĄCE BUDOWY PARKINGU PRZY NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

      We wtorek 2 lutego 2021r. odbyło się pierwsze spotkanie odnośnie budowy parkingu przy nowej kaplicy. Wójt Gminy Bobrowo zadeklarował, że porozmawia z Radą Gminy w sprawie przejęcia terenu od parafii Mszano na rzecz zasobów komunalnych jednostki samorządu terytorialnego. Cel przejęcia i wydzielenia działki to budowa parkingu na rzecz parafii Mszano i mieszkańców gminy Bobrowo. W spotkaniu dotyczącym budowy miejsc postojowych uczestniczył ks. proboszcz Sławomir Witkowski, przedstawiciele gminy Bobrowo: wójt Paweł Klonowski, inspektor d/s budownictwa Grzegorz Puścian, radny powiatowy i parafialny Piotr Mazur oraz ks. Łukasz Skarżyński -  proboszcz na toruńskim Jarze. Ksiądz Sławomir Witkowski zadeklarował, że złoży wniosek do ks. biskupa o bezpłatne przekazanie gruntu pod budowę parkingu. Planowane są 22 miejsca parkingowe. Parking z kostki brukowej zostanie oddany do użytku na przełomie 2022/2023 roku. Podobne parkingi zostały wybudowane przez gminę Bobrowo przy kościele w Brudzawach, Nieżywięciu, przy cmentarzu w Grzybnie. W tym roku kalendarzowym ma być utwardzony plac przy kościele w Bobrowie. Kolejno planowany jest także parking przykościelny w Grzybnie i w Małkach.Więcej informacji pod linkiem: http://www.parafiamszano.pl/budowa-kaplicy-w-malkach/942-wstepne-rozmowy-dotyczace-budowy-parkingu-przy-nowej-kaplicy-w-malkach


INFORMACJA

MOŻNA ZAMAWIAĆ MSZE ŚW. NA 2021 ROK

ks. Sławomir Witkowski - tel. 601-830-517


Prośba o modlitwę za chorych na Covid-19

Módlmy się o zdrowie dla chorych na koronawirusa i siłę dla ich rodzin oraz bliskich. Prośmy o siłę dla lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa, aby Pan Bóg wspierał ich działania i błogosławił im w odpowiedzialnej służbie bliźniemu. Szczególnie módlmy się za całą naszą wspólnotę, aby Pan nas chronił od wszelkiego niebezpieczeństwa, uzdrowił wszystkich chorych z naszej parafii i czuwał nad nami każdego dnia. Dobremu Bogu polecajmy też bliskich zmarłych na skutek koronawirusa, aby Pan Bóg przyjął ich do swojej światłości.

PRZYPOMNIENIE!

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. To są wciąż aktualne zalecenia sanitarne.
Proszę Was jednak, szczególnie te osoby, które jakoś funkcjonują w codziennym życiu, abyście przyszli na Mszę Świętą, choćby w dzień powszedni. Trzymajmy się Mszy Świętej i mocy, która płynie z tego sakramentu.


Pamiętajmy, że nadal w Polsce obowiązuje stan pandemii Covid19. Wszystkich obowiązują zasady ochrony epidemicznej: częste mycie i dezynfekcja rąk, używanie masek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych, przestrzeganie zasady bezpiecznej odległości od innych osób w ławkach.

BUDOWA NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

Sytuacja wywołana koronawirusem to jest bardzo trudny okres dla nas wszystkich. Każdy nawet najmniejszy datek będzie nieocenionym wsparciem w budowie nowej świątyni.

Ściany kościoła to nie tylko zwykłe mury, ale także zapisana w nich historia ludzkiego życia: wydarzenia radosne i tragiczne, nadzieje przepełnione optymizmem, gorycz upadków, chwile cichej modlitwy i pokój Bożego przebaczenia. Trud budowania  i wznoszenia świątyni ,, jest wyrazem radosnej prawdy, że prawdziwą świątynią Boga jest człowiek.”
Pamiętajmy, że potrzebne jest zaangażowanie nas wszystkich w to wielkie dzieło. Potrzebne jest zaangażowanie duchowe, fizyczne i materialne.  
 

Rada Budowy Nowej Kaplicy


Budowa nowej kaplicy w Małkach - stan na 13 stycznia 2021r.

Autor fotografii: Beata Maria Klonowska

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU:

BUDOWA NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH - FILM Z DRONA PAŃSTWA MAJKOWSKICH Z CHOJNA


WAŻNY KOMUNIKAT ODNOŚNIE MSZY ŚWIĘTYCH!

 Drodzy Parafianie, w myśl nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, w kaplicy w Małkach może przebywać 8 osób, w kościele w Mszanie 16 osób.

Przypominam, że cały czas w związku z pandemią, w naszej parafii są odprawiane w niedziele dodatkowe Msze Święte. 

 Drodzy parafianie, nie zaniedbujmy uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej!

LINK DO MSZY ONLINE - TRANSMITOWANEJ Z FACEBOOKA:
https://www.facebook.com/Parafia-pw-%C5%9Awi%C4%99tego-Bart%C5%82omieja-Aposto%C5%82a-w-Mszanie-378191149504796/videos/?ref=page_internal


 O Kościele, o buncie i wolności.

 Jak bumerang wraca sprawa molestowania przez osoby duchowne i krycia tych spraw przez przełożonych. Słusznie oburza nas zło w Kościele, przejawy hipokryzji, zgorszenie posiane przez tych, którzy mieli być przykładem. Oczyszczenie jest potrzebne. Potrzebne jest nawrócenie zawsze, nie tylko dziś. W historii Kościoła miały miejsce już czasy, gdy duchowieństwo mocno odchodziło od ewangelicznego ideału, ale nigdy nie odchodzili wszyscy. Zresztą Kościół to nie tylko duchowieństwo. Zawsze byli tacy, którzy chcieli żyć zgodnie z Ewangelią i dzięki nim Kościół przetrwał tzw. „wieki ciemne” -   IX i X wiek, czy też czas renesansowego upadku obyczajów pasterzy  Kościoła. Zawsze byli święci, czyli ewangeliczni nonkonformiści. Patrzenie dziś na Kościół i widzenie w nim tylko problemu molestowania to mocno niesprawiedliwe uproszczenie..... Ciąg dalszy artykułu w zakładce - okiem duszpasterskim: http://www.parafiamszano.pl/felietony/904-o-kosciele-o-buncie-i-wolnosci