Niech informacje oraz aktualności z życia parafii pomogą wszystkim radować się wspaniałym religijnym życiem naszej wspólnoty.


ROZŁADUNEK PIERWSZEGO TRANSPORTU DREWNIANYCH ELEMENTÓW KAPLICY Z GÓR ORAZ ICH IMPREGNACJA ŚRODKIEM FIRESTOP NA PLACU BUDOWY W MAŁKACH

    Dzień 9 lipca 2020 to historyczny moment w życiu naszej parafii. Do Małk z gór dotarł pierwszy transport drewnianych elementów z nowej kaplicy. Już od samego rana na placu budowy rozpoczęły się intensywne prace. Każda para rąk była potrzebna. Wczesnym rankiem rozładowany został tir z drewnem na kaplicę.

Około godz. 10.00 zebrali się pierwsi mieszkańcy parafii do impregnacji drewnianych bali z gór. Rozkładano drewno, szlifowano i odkurzano, a następnie poddawano impregnacji. Mężczyźni opryskiwali drewno 2 razy, z przerwami elektrycznym rozpylaczem, następnie malowali jeden raz dokładnie każdą część bali pędzlami. Przy malowaniu drewna niezastąpione były panie, które z wielką dokładnością malowały każdy element. Przy pracy rodziców wspierały dzieci. Po każdej impregnacji specjalnym środkiem drewno schło, następnie zostało ułożone ponownie w sztaple i czeka na wykonawców. Dzięki ułożeniu w sztaple możliwe jest obsychanie zgromadzonego drewna i łatwy pomiar jego kubatury.

W międzyczasie był pyszny obiad oraz dwukrotna przerwa na swojskie ciasno i kawę. Na placu budowy panowała rodzinna atmosfera. Podczas robót impregnacyjnych rozmawiano o wszystkim, żartowano, był czas na odbudowę i wzmacnianie więzi sąsiedzkich. Można było dowiedzieć się o przepisach kulinarnych, pielęgnacji roślin w ogrodzie, chorobach, powspominać czasy szkolne i nie tylko. Wszyscy ubrani byli po gospodarsku, tak jak kiedyś pracowano przy wożeniu słomy w żniwa. Impregnacja pierwszej partii drewna trwała 2 dni.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które użyczyły swój sprzęt do rozładunku i impregnacji drewna, podpory do położenia bali. Pomogły zorganizować całą akcję malowania drewna i nie tylko... Dziękujemy za pyszne posiłki, podarowane ciasta, obsługę kulinarną. Za każde wsparcie materialne, słowne, duchowe, religijne składamy serdeczne Bóg zapłać.  Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom za poświęcony czas na rzecz budowy nowej świątyni. Zdajemy sobie sprawę, że większość parafian pracuje zawodowo w tygodniu i nie mogła wziąć udziału w akcji malowanie. Niektórzy nastawili się na sobotę do pomocy. Będzie jeszcze okazja by włączyć się w akcję, bowiem kolejny transport drewna z gór do Małk przewidziany jest w najbliższym czasie. Więcej informacji w zakładce budowa nowej kaplicy...

 


UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W PARAFII MSZANO - I TURA

       W dniu 28 czerwca 2020 roku odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. To ważne święto ze względu na czas epidemii odbyło się w mniejszym gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci do przyjęcia I Komunii św. przygotowywały się pod czujnym okiem p. katechetki Marzeny Kopczyńskiej i ks. Sławomira Witkowskiego. W pierwszej turze Sakrament Eucharystii o godz. 11:30 w kościele parafialnym w Mszanie przyjęło siedmioro dzieci. W celebrację Eucharystii aktywnie włączyli się rodzice i mali parafianie. Piękną homilię o Sakramencie Chrztu Św. i Eucharystii skierował do dzieci i rodziców ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Więcej informacji w zakładce z życia parafii......


RADOSNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

Wszystkim Parafianom - dzieciom, młodzieży, rodzicom i starszym, którzy udają się na wakacje, życzymy, aby ten czas przeżyli w spokoju, radości i odpoczynku. Radości z przebywania na łonie natury i z drugim człowiekiem. Życzymy szczęśliwego dotarcia do miejsc przeznaczenia i bezpiecznych powrotów do domów.
Witamy przybyłych do naszej parafii gości i życzymy udanego wypoczynku.
Wszystkich gorąco zachęcamy do obecności na niedzielnych Mszach
Świętych oraz do codziennej modlitwy.


 BUDOWA SZKIELETU NOWEJ KAPLICY W GÓRACH 

STAN NA 27 CZERWCA 2020

Budowa kaplicy posuwa się dalej. Poniżej aktualny etap prac, które odbywają się w miejscowości Podwilk na Orawie.

wykonanie izolacji przeciwwilgociowej W POZIOMIE PARTERU NOWEJ KAPLICY - 7 LIPCA 2020