Niech informacje oraz aktualności z życia parafii pomogą wszystkim radować się wspaniałym religijnym życiem naszej wspólnoty.


NOWY KRĄG DOMOWEGO KOŚCIOŁA W MSZANIE - 27.12.2020

     Ktoś mógłby pomyśleć, że w czasie pandemii Domowy Kościół się zwija. Nic z tych rzeczy. Otóż od Święta Świętej Rodziny mamy kolejny jeszcze jeden pełnowartościowy krąg w Mszanie pod Brodnicą. Tego właśnie dnia w tak piękne święto zakończył się pilotaż i nasza Wspólnota Rejonu Brodnica, została zasilona nowym kręgiem. Młodym Kręgowcom pozostaje tylko życzyć wytrwałości i Bożego prowadzenia. Na zdjęciu małżonkowie z Kręgu Domowego Kościoła wraz z opiekunem duchowym - ks. Sławomirem Witkowskim. Artykuł udostępniony.

Prośba o modlitwę za chorych na Covid-19

Módlmy się o zdrowie dla chorych na koronawirusa i siłę dla ich rodzin oraz bliskich. Prośmy o siłę dla lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa, aby Pan Bóg wspierał ich działania i błogosławił im w odpowiedzialnej służbie bliźniemu. Szczególnie módlmy się o zdrowie dla naszego księdza proboszcza oraz za całą naszą wspólnotę, aby Pan nas chronił od wszelkiego niebezpieczeństwa, uzdrowił wszystkich chorych z naszej parafii i czuwał nad nami każdego dnia. Dobremu Bogu polecajmy też bliskich zmarłych na skutek koronawirusa, aby Pan Bóg przyjął ich do swojej światłości.

PRZYPOMNIENIE!

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. To są wciąż aktualne zalecenia sanitarne.
Proszę Was jednak, szczególnie te osoby, które jakoś funkcjonują w codziennym życiu, abyście przyszli na Mszę Świętą, choćby w dzień powszedni. Trzymajmy się Mszy Świętej i mocy, która płynie z tego sakramentu.Pamiętajmy, że nadal w Polsce obowiązuje stan pandemii Covid19. Wszystkich obowiązują zasady ochrony epidemicznej: częste mycie i dezynfekcja rąk, używanie masek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych, przestrzeganie zasady bezpiecznej odległości od innych osób w ławkach.

TRWA BUDOWA NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

Więcej informacji pod linkiem: http://parafiamszano.pl/budowa-kaplicy-w-malkach
Cały czas można wesprzeć budowę kaplicy i o to serdecznie Was proszę, Drodzy Parafianie. Wpłat można dokonywać na konto pomocnicze parafii 82 9484 1150 2200 0029 4438 0002. Na placu budowy jest też skarbona. Do zapłaty została nam jeszcze jesienna rata. Potrzebujemy jeszcze 35000 zł.

Sytuacja wywołana koronawirusem to jest bardzo trudny okres dla nas wszystkich. Każdy nawet najmniejszy datek będzie nieocenionym wsparciem w budowie nowej świątyni.
Serdeczne dziękuję za złożone dotychczas ofiary - ks. Sławomir Witkowski.

Ściany kościoła to nie tylko zwykłe mury, ale także zapisana w nich historia ludzkiego życia: wydarzenia radosne i tragiczne, nadzieje przepełnione optymizmem, gorycz upadków, chwile cichej modlitwy i pokój Bożego przebaczenia. Trud budowania  i wznoszenia świątyni ,, jest wyrazem radosnej prawdy, że prawdziwą świątynią Boga jest człowiek.”
Pamiętajmy, że potrzebne jest zaangażowanie nas wszystkich w to wielkie dzieło. Potrzebne jest zaangażowanie duchowe, fizyczne i materialne.  
 

Rada Budowy Nowej Kaplicy


Budowa nowej kaplicy w Małkach - stan na 13 stycznia 2021r.

INFORMACJA

MOŻNA ZAMAWIAĆ MSZE ŚW. NA 2021 ROK

TEL. 601-830-517


WSPÓLNE KOLĘDOWANIE ZE SKAUTAMI KRÓLA W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W dniu 26 grudnia 2020 r. Skauci Króla i Parafianie z radością w sercu spotkali się w kościele w Mszanie, by kolędować Małemu Panu. Przy pięknym śpiewie i dźwiękach instrumentów muzycznych kościół rozbrzmiewał melodiami kolęd a wśród kolędników zapanowała świąteczna i rodzinna atmosfera.

WIDEORELACJA:

Więcej informacji pod linkiem:

http://www.parafiamszano.pl/sk8-strona-skautow-krola/925-wspolne-koledowanie-ze-skautami-krola-w-drugi-dzien-swiat-bozego-narodzenia

SERDECZNE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE!

Kochani Parafianie oraz Przyjaciele naszej wspólnoty!
 Przed nami święta Narodzenia Pańskiego. Wydaje się, że inne niż zwykle, w cieniu pandemii koronawirusa. To nie jest łatwe doświadczenie, ale i ono może nas dużo nauczyć. Czasami wydaje się nam, że wszystko mamy w naszym życiu pod kontrolą. I stąd płynie też jakiś spokój, pewność jutra. Są jednak sytuacje w naszym życiu, że niestety, mimo naszych starań i wysiłków nie możemy wszystkiego kontrolować. Czy to musi oznaczać katastrofę? Czy musi nas wtedy paraliżować strach? Maryja z Józefem także w pewnym momencie oddali stery swojego życia Bogu bez reszty. I od tej chwili, po ludzku, nad wieloma sprawami nie mieli już kontroli. Nawet nie można było zaplanować miejsca urodzin dziecka. Ta sytuacja uczyła ich całkowitego zdania się na Boga. Niech ta święta historia, wcale nie baśniowa, uczy i nas tego, że w pewnych sytuacjach  życia jest tylko całkowite zdanie się na Boga. Ufność bez granic.W takich momentach naszej ludzkiej wędrówki Bóg najbardziej objawia swoją moc. Wtedy dzieją się największe cuda w naszym życiu!
Drodzy Parafianie, takiej ufności na te nadchodzące święta życzę Wam, a także sobie. Niech Boża Dziecina udziela nam w 2021 r. wielu łask Bożych i obfitego błogosławieństwa.  
Wasz duszpasterz - ks. proboszcz Sławomir Witkowski