Niech informacje oraz aktualności z życia parafii pomogą wszystkim radować się wspaniałym religijnym życiem naszej wspólnoty.


 MONTAŻ OPASEK NA OKNA I DREWNIANYCH PARAPETÓW ORAZ IZOLACJA NA WIEŻYCZCE KAPLICY

 

     W dniach: 16-20 listopada 2020 r. wykonawcy z gór zamontowali tzw. opaski i drewniane parapety przy każdym oknie. Zakończono też zabezpieczenia i izolację na wieżyczce kaplicy. Bóg zapłać parafianom za pomoc i wypożyczenie wysięgnika. Cały czas można wesprzeć budowę kaplicy i o to serdecznie Was proszę, Drodzy Parafianie. Wpłat można dokonywać na konto pomocnicze parafii  82 9484 1150 2200 0029 4438 0002. Na placu budowy jest też skarbona.

Dzięki ofiarności Parafian i wielu Ludzi dobrej woli możemy cieszyć się świątynią w takim wymiarze jaki nas stać na obecną chwilę. Przed nami jeszcze prace związane z wykończeniami i detalami wnętrza kościoła, budowy i placu przy kościele.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy wspierają dzieło budowy kościoła i zapewniam o codziennej modlitwie za Dobrodziejów i Ich Rodziny.


 O Kościele, o buncie i wolności.

 Jak bumerang wraca sprawa molestowania przez osoby duchowne i krycia tych spraw przez przełożonych. Słusznie oburza nas zło w Kościele, przejawy hipokryzji, zgorszenie posiane przez tych, którzy mieli być przykładem. Oczyszczenie jest potrzebne. Potrzebne jest nawrócenie zawsze, nie tylko dziś. W historii Kościoła miały miejsce już czasy, gdy duchowieństwo mocno odchodziło od ewangelicznego ideału, ale nigdy nie odchodzili wszyscy. Zresztą Kościół to nie tylko duchowieństwo. Zawsze byli tacy, którzy chcieli żyć zgodnie z Ewangelią i dzięki nim Kościół przetrwał tzw. „wieki ciemne” -   IX i X wiek, czy też czas renesansowego upadku obyczajów pasterzy  Kościoła. Zawsze byli święci, czyli ewangeliczni nonkonformiści. Patrzenie dziś na Kościół i widzenie w nim tylko problemu molestowania to mocno niesprawiedliwe uproszczenie..... Ciąg dalszy artykułu w zakładce - okiem duszpasterskim: http://www.parafiamszano.pl/felietony/904-o-kosciele-o-buncie-i-wolnosci


NAUKA ZDALNA

Jezus uczy nas jak żyć w prawdzie. 

Katecheza dla dzieci z III klas i innych dzieci - 18 listopada

 Jezus chce, abyśmy szanowali rzeczy swoje i cudze.

Katecheza dla dzieci z III klas i innych dzieci - 16 listopada


Trwa budowa nowej kaplicy w Małkach.

Montaż instalacji odgromowej - 29 października 2020 r.

Wcześniej zamontowano okna i drzwi.

Można  składać ofiary na kaplicę indywidualnie w biurze lub na konto parafialne. Numer konta pomocniczego na budowę kaplicy w Małkach: 82 9484 1150 2200 0029 4438 0002.

Na placu budowy znajduje się skarbona na ofiarę

Bóg zapłać za Wasze modlitwy i wszelkie wsparcie materialne na ten cel.

Ks. Sławomir Witkowski.


BÓG MÓWI DO NAS PRZEZ PISMO ŚWIĘTE!

Hulaj dusza! Piekła nie ma?

Dobry kwadrans na pewne refleksje.


PARAFIALNE OBCHODY 102. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI