Piękny czas wakacji dobiegł końca. Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwy czas wakacji, za dobry wypoczynek, spotkanie ciekawych ludzi, odwiedzone piękne miejsca. Rozpoczynamy też nowy rok szkolny wraz z dziećmi, młodzieżą, ale także katechetami, nauczycielami i rodzicami. To także czas rozpoczęcia roku duszpasterskiego, a więc pracy formacyjnej w naszej parafii. Rozpoczniemy przygotowanie do sakramentów: Bierzmowania i I Komunii  Św., spotkania wspólnot parafialnych. Chcemy więc wspólnie poprosić Pana Boga o Jego błogosławieństwo na nowy rok szkolny i duszpasterski. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw oraz do udziału w spotkaniach grup parafialnych. Grupy parafialne tworzą małe wspólnoty ludzi, którzy poprzez konkretną pracę pragną pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem. Pozwalają one na nowo odkryć Jezusa i podążać jego śladami. W dzisiejszym świecie, w którym tak często czujemy się samotni i wyobcowani wspólnota daje szansę odnalezienia własnego miejsca w życiu, odkrycia jego sensu i jego wartości jaką może być praca na rzecz pogłębiania swojej wiary. Pamiętajmy również, że każda wspólnota buduje więzi międzyludzkie, które nie raz mogą przydać nam się w życiu. Największą odpowiedzialność za parafię ponosi proboszcz. Jednak każdy z Parafian również odpowiada za tę wspólnotę. Parafia jest wielką rodziną. Stąd też każdy powinien czynić wszystko co możliwe dla jej duchowego rozwoju. Warto, abyś zaangażował się czynnie w życie tej wspólnoty. Na Ciebie czekają grupy tu działające. Twoja obecność może je bardzo ubogacić. Pamiętaj w swojej osobistej modlitwie o sprawach naszej parafii.

 

 

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u