Trwa czas Adwentu. Przed nami niedużo czasu do świąt, które chyba wszyscy niezwykle lubimy. Boże Narodzenie to taka mała cząstka raju dla wielu z nas, w naszej ziemskiej wędrówce. To jest właśnie prawdziwy cud tych świąt. Syn Boży przyszedł na ziemię, by przynieść  zbawienie i pokój, i tak się dzieje. Czujemy jednak, jak co roku, że trzeba się do tych świąt, mimo wszystko przygotować. Nie chodzi tu tylko o mocne sprzątanie i potężne zakupy. Tu idzie o ducha. Nawet jeśli odpędzamy tę myśl o duchowym zaangażowaniu, to czujemy, ze właśnie coś w głębi nas o tego ducha woła. Jako wierzący możemy znaleźć  w Kościele podczas Adwentu takie przystanki, które pomogą nam zatrzymać się choć na chwilę i otworzyć na  łaskę i moc, której nie znajdziemy w żadnym markecie. Minęły już parafialne rekolekcje adwentowe, za które dziękujemy dobremu Bogu. Mamy wciąż okazję uczestniczyć w Roratach. Zapraszam, moich drogich parafian, na Roraty, czyli Mszę Świętą ku czci Najświętszej Maryi Panny lub wieczorne, adwentowe Eucharystie. Niech one staną się dla nas tym przedświątecznym przystankiem, nabraniem sił oraz miłości i Ducha. 

Zdjęcie przedstawia Kościół Parafialny p. w. św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie - dekoracja adwentowa 2018 r.

Zdjęcie przedstawia ołtarz główny oraz dekorację adwentową w Kaplicy Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Małkach - 08.12.2018 r.

 

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u